2. szekció
3. szekció
2009-ben kezdte el a TRX edzésrendszer magyarországi népszerűsítését, az elmúlt 10 évben több, mint 2000 edzőt oktatott és folyamatosan képezte magát nemzetközi tanfolyamokon. 2013-ban egy amerikai szakmai út keretében részt vett az EXOS phoenixi központjában egy 2 hetes erőnléti edző továbbképzésen. 2015-től szakmai vezető az R-med Performance Labban, ahol elsősorban utánpótlás és felnőtt élsportolók fejlesztésével és a hétköznapi emberek funkcionális szemléletű edzésével foglalkozott.A 2012-13-as idényben az FTC-PLER férfi kézilabda csapat erőnléti edzőjeként dolgozott. 2014-16 között a Ferencváros női labdarúgó csapatának erőnléti edzője. Mindkét évben bajnokságot és magyar kupát nyert a csapattal. 2017 márciusa óta az FTC férfi vízilabda csapat erőnléti edzéseit vezeti, emellett 2018 nyarától az FTC kézilabda csapat és a Pénzügyőr női kézilabda csapat erőnléti felkészítéséért felel. Az elmúlt években számos sportág (kajak-kenu, labdarúgás, karate, úszás, jégkorong, tenisz) válogatott sportolóinak tartott erőnléti edzéseket és a MOB Kiemelt Edző Programjában résztvevő szakemberek továbbképzésében is részt vett.Rendszeresen ad elő szakmai konferenciákon (pl. a Gyógytornász Társaság, a Magyar Edzők Társasága, a Magyar Vízilabda Szövetség és a Magyar Kézilabda Szövetség meghívására). Az MKSZ erőnléti edző képzésének oktatója és az Erőnléti edzés a kézilabdázásban könyv szakmai szerkesztője és társszerzője. Elkötelezett az önfejlesztésben.
Téma:
Az inerciális vagy lendkerekes (flywheel) edzés az elmúlt évtized egyik legtöbbet kutatott edzésmódszere, köszönhetően hatékonyságának és sokoldalú felhasználhatóságának a rehabilitációtól a teljesítményfokozásig. A klasszikus súlyzós edzéshez képest a legnagyobb különbséget az jelenti, hogy nem a gravitáció ellenében, hanem a forgó tárcsa lendületével szemben kell erőt kifejteni, ami rengeteg pozitív élettani hatással jár (az inak és szalagok feszesebbek lesznek, az izmok elasztikusabbak, javul az ízületi stabilitás és a törzsizmok is sokkal keményebben dolgoznak). A Kynett flywheel eszközeit 1,5 éve használjuk hobbi és élsportolók edzésében és az utánpótlás sportolóknál is. Az előadásban a kutatások mellett az elmúlt 1,5 évben használt módszereinket és edzés tapasztalatainkat fogom bemutatni.
Egy meglepetés program a nap végére: A Judo világából érkező szakemberek beszélgetnek az utánpótlás kapcsán. Egész biztosan hasznos gondolatokat hoznak nem csak a judosoknak, de minden edzőnek és sportágban érintett kollégának!
Tardos János, Bíró Norbert és Erbszt Ádám
Akik járatosak a küzdősportok világában, azoknak aligha kell bemutatni a három szakembert. Egy rövid összefoglalást mégis megejtünk:
Tardos János fiatalon ismerkedett meg a judoval, sportolói pályafutása 1965-ben kezdődött. Felnőttként nemzetközi versenyeken vett részt és kimagaslóan teljesített egész karrierje alatt. Az aktív versenyzést követően, 2000-ben sportszakemberként, épekkel kezdett el foglalkozni, majd egy évvel később munkát vállalt az IBSA Judo Bizottságnál, mint versenybíró. Az azóta eltelt idő alatt számos nemzetközi versenyen vezetett küzdelmeket, két paralimpián pedig sportigazgatóként irányította a sportág versenyeit. A hazai rendezésű nemzetközi látássérült judo versenyek lebonyolításában is kimagasló segítséget nyújtott.
Bíró Norbert, judo ifjúsági válogatottunk szövetségi kapitánya, a 2004-es athéni paralimpia bronzérmesét választották meg a judo sportág első számú vezetőjének a Látássérültek Nemzetközi Sportszövetségében (IBSA). Norbert az utánpótlásnevelésben és a szakmai fejlődésben egyaránt kiemelkedő eredményeket ér el folyamatosan, amivel fáradhatatlanul emeli a honi judo élet színvonalát.
Erbszt Ádám a Doctorfit Rehabgym vezetője és a Budapesti Honvéd Sportegyesület judo szakosztályának utánpótlás versenyeztető edzője. Tanítványai számos magyar bajnoki címmel, Világ- és Európa bajnoki éremmel rendelkeznek. Ezen kívül több más sportág utánpótlás versenyzőjének sérülés prevenciós, valamint rehabilitációs programját segítette. Jogi és edzői végzettsége mellett mindig is nagy hangsúlyt fektetett saját maga képzésére, jelenleg a Testnevelési Egyetem Rekreáció MSc szakán végzős hallgató. Egyetemi tanulmányai mellett elvégezte a Movelab Academy több képzését ( SFG, FMS1-2, Kaatsu, OXA, GFM és GFM junior), amelyeket sikeresen használ mindkét munkakörében.